Адміністративний будинок 1930-ті рр.

Адміністративний будинок 1930-ті рр. (вул. Шевченка, 33)

Двоповерховий, цегляний, тинькований. Виконаний у характерному для радянської архітектури 1950-х рр. стилі, основою якого було використання форм і прийомів класики. Загальна композиція симетрична, на головному фасаді домінує чотириколонний портик іонічного ордеру з завершенням у вигляді масивного трикутного фронтону з на півциркульною нішею.

Будинок до наших днів зберігся без змін та репрезентує один із напрямків розвитку архітектури повоєнного часу (1945-1960 рр.).

Побудований у 1952 р. для потреб шляхо-будівельного управління та службового житла.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: