Адміністративний корпус спиртоочисного складу Акцизного управління, 1905 р.

Адміністративний корпус спиртоочисного складу Акцизного управління, 1905 р. (вул. Шевченка, 69)

Адміністративний корпус спиртоочисного складу Акцизного управління, 1905 р.

Архітектура будинку у формах історизму поєднує візерунчастість цегляного стилю з елементами неоренесансу й модерну. На симетричній композиції фасаду вирізняються два бічні ризаліти та центральна розкріповка з парадним входом. Ризаліти та розкріповку увінчують високі ступнчасті трикутні фронтони, в які вписані круглі слухові віконця. Фасад багато декорований цегляними деталями, які підкреслено пофарбуванням, по боках від центральної розкріповки балкони з ажурними металевими ґратами у стилі модерн. На рівні даху, між фронтонами, влаштовано парапет з ажурних металевий ґрат.

Побудований як контора спиртоочисного складу Акцизного управління, який почав діяти у 1905 р. Як свідчать звіти 1924 р. склад  (з 1920 р. він мав назву – винсклад Укрдержспирту) мав 5 фільтрувальних батареї потужністю 600 відер спирту, але підприємство вже того року не працювало. В 1930 р. на більшу частину площ складу перевели кондитерську фабрику, а решту площ віддали під щойно засновану макаронну фабрику. Пізніше макаронну фабрику перевели в інше місце.

Будинок – цікавий зразок споруди, виконаний у найкращих традиціях цегляного мурування.

С. Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: