Готель «Континенталь» С. Вассермана 1910-12 рр.

Готель «Континенталь» С. Вассермана 1910-12 рр. (вул. Проскурівська, 56)

Побудований у 1910-12 рр. проскурівським купцем Сімхою Вассерманом, торговцем галантерейними товарами і щедрий меценатом, членом правління благодійної ради місцевого комерційного училища.

По завершенні будівництва у будівлі був влаштований готель «Континенталь», який став одним із найкращих у місті – мав 3 «люксових» апартаменти, 5 номерів «першого класу», електричне освітлення і найголовніше – гаряче водопостачання. Зазначимо, що це в той час, коли в місті взагалі був відсутній водогін. Справа в тому, що Вассерман зумів домовитися з власником розташованого поблизу чавуноливарного заводу (нині завод «Пригма-прес») Б.Ашкіназі про організацію постачання по наземному трубопроводу води, яка нагрівалася в ливарному цеху підприємства.

Після встановлення радянської влади (листопад 1920 р.) будівля готелю була націоналізована і передана в користування радянським установам.

Будинок – цікавий зразок пізнього модерну, що зберігся дотепер майже без змін.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: