Готель «Сільва» кін. ХІХ ст., 1960-ті рр.

Готель «Сільва» кін. ХІХ ст., 1960-ті рр. (вул. Проскурівська, 2)

Побудований наприкінці 19 ст., Його архітектура поєднує візерунчастість цегляного стилю з елементами неоренесансу й модерну. Первісно третій поверх мав вигляд симпатичної мансарди, проте на початку 1970-х років її перебудували на звичайний поверх. Другий поверх та мансарду займав готель “Сільва”, на першому була “Булочна”, магазин-салон “Меблі” та щіточна майстерня та фотографія Герша Голованевського.

Будинок готелю «Сільва» є «дзеркальним близнюком» іншої споруди на цій же вулиці: будинку Південно-Російського банку (вул. Проскурівська, 47), в якій знаходиться Хмельницький обласний художній музей. Повторюються Г-подібне планування, розміри і форма вікон, декор та чимало інших деталей. Єдиною відмінністю була наявність у готелю «Сільва» мансарди, якої не мав Південно-Російський банк. Коли у 1970-х роках замість мансарди надбудували третій поверх без жодного художнього оздоблення, повна схожість між будинками перестала бути помітною.

С. Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: