Готель та музичне училище, в якому навчались видатні діячі культури 1936 р., 1960 р., Прибутковий будинок кін. ХІХ ст.

Готель та музичне училище, в якому навчались видатні діячі культури 1936 р., 1960 р., Прибутковий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Проскурівська, 79)

Споруди прибудовані одна до одної, нині складають єдиний корпус розташованого в них музичного училища та мають одну адресу.

Готель, 1936 р. Розташовується на розі вул. Проскурівської та Івана Франка. Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані Г-подібний, із закругленим наріжжям та двома головними фасадами. Виконаний у неокласичних рисах, притаманних одному з напрямків радянської архітектури довоєнного часу. В симетричній композиції будинку виокремлюється закруглене наріжжя з парадним входом та по два бічні ризаліти на кожному з головних фасадів. Будинок споруджений наприкінці 1930-х років для потреб готелю, розрахованого на 25 номерів. Музичне училище тут було відкрито в 1960 р. Серед випускників учбового закладу народні артисти України Володимир Дідух, Михайло Дідик, Валентина Степова, Микола Балема, заслужені діячі мистецтв Володимир Гронський, Віктор Камінський, популярний співак заслужений артист Олександр Пономарьов, та багато ін. Будинок готелю, що до наших днів зберігся без змін, репрезентує один із напрямків розвитку радянської архітектури довоєнного часу (1933-1941 рр.).

Житловий будинок, кін. 19 ст. Будинок – цікавий зразок міської житлової забудови кін. 19 – поч. 20 ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки своєму цегляному муруванню.

Advertisements

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: