Житловий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст.

Житловий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст. (вул. Кам’янецька, 58/1)

Будинок належить до цікавих зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Побудований наприкінці ХІХ ст. купецькою родиною Герша Блехмана. На початку ХХ ст. Герш Блехман та його брат Хаскель, а також їх сини були найбільшими у Проскурові торговцями риби.

До кінця ХХ ст. будинок використовувався як житловий. Нині у будинку розміщений Центр общинної та культурно-масової роботи «Тхія» з бібліотекою та трьома музейними кімнатами: «Пам’яті жертв Холокосту», єврейського побуту, «Держава Ізраїль».

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: