Житловий будинок кін ХІХ ст.

Житловий будинок кін ХІХ ст. (вул. Франка, 2)

Будинок належить до оригінальних зразків міської садибної забудови середини ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін.

Побудований наприкінці 1950-х рр. для потреб єпархіального управління за піклуванням єпископа Варлама (очолював єпархію у 1948-50 та 1956-57 рр.). Владика Варлам за нетривалий час свого перебування на Подільській кафедрі заслужив загальну повагу та зробив чимало для повоєнного відродження діяльності Православної Церкви в області. Проте, з початку 1960-х рр. починається нова хвиля гонінь на Церкву. У 1964 р. Хмельницьке єпархіальне управління було скасоване й будинок перейшов у розпорядження місцевих органів влади та використовувався як адміністративний.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: