Житловий будинок кін. ХІХ ст.

Житловий будинок кін. ХІХ ст. (пров. Герцена, 6)

Особняк є типовим для забудови Проскурова наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища міста.

Побудований на початку ХХ ст. у кварталах, що сформувались після будівництва Проскурівського реального училища (1904 р., нині – приміщення міськвиконкому) та жіночої гімназії (1904 р., приміщення не зберіглось). Рішенням міської думи для будівництва службового житла для викладачів навчальних закладів були виділені десять земельних ділянок та сформовані два провулки – Реальний та Гімназійний. Із 10 ділянок забудували 5 – один триквартирний, два двоквартирних та три одноквартирних службових будинки. До наших днів зберігся лише один, саме цей, одноквартирний особняк. У 1930-х роках Реальний провулок був перейменований на провулок Військоматський, а Гімназійний – отримав статус вулиці та з 1946 р. названий на честь О. Герцена – письменника, філософа, публіциста ХІХ ст. На сьогодні вул. Герцена є найкоротшою вулицею міста – довжина всього 180 м.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: