Житловий будинок кін. 1940-х – поч. 1950-х рр.

Житловий будинок кін. 1940-х – поч. 1950-х рр. (вул. Сіцінського, 5)

Будівля розташована на вулиці в мікрорайоні Дубове, яка виникла у другій половині XIX століття і в 1890 р. отримала назву Підказарменна, що пов’язано з колишнім розташуванням поблизу неї казарм Бєлгородського кавалерійського полку, що в ті роки дислокувався на території Дубового – на ті часи одного з передмість Проскурова. У 1946 році вулиця отримала назву на честь М.Ф.Ватутіна.

Зважаючи на те, що на детальній мапі Проскурова часів окупації в добу ІІ світової війни вищевказана будівля ще не зазначена (1944), можна припустити, що час її зведення варто датувати 1949-1950 роками, коли Проскурів переживав повоєнну масштабну розбудову міста як обласний адміністративний центр, а використовувалася вона тривалий час в якості штабної будівлі. Пізніше в ній розташувався Військовий суд.

Стосовно історичної цінності, то будівля за сучасною адресою вул. Сіцінського, 5 має архітектурну цінність місцевого значення як зразок радянської архітектури 50-х років минулого століття.

Музей історії міста Хмельницького


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: