Житловий будинок поч. ХХ ст.

Житловий будинок поч. ХХ ст. (вул. Кам’янецька, 43)

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної частини міста.

Побудований у 1898 р. місцевим купцем Аароном Шварцманом – власником тютюнової фабрики, яка розміщувалася в середині цього ж кварталу, поблизу старого тюремного замку. Ця фабрика була заснована у 1889 року і на початку ХХ ст. випускала до 2-х тис. пудів тютюну і 16 тис. цигарок на рік. Після встановлення радянської влади (кінець 1920 р.), тютюнова фабрика була націоналізована, а в садибі А. Шварцмана розмістилась контора підприємства. Фабрику закрили у 1924 р., її цехи переобладнали під тюремні камери та приєднали до в’язниці. Садибний будинок перейшов у розпорядження артілі «Перша конфектна», яка виробляла карамель і монпансьє. У другій половині ХХ ст. садибний будинок передали до міського житлового фонду.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: