Житловий будинок 1898 р.

Житловий будинок 1898 р. (вул. Пилипчука, 49)

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін.

Споруджений у 1898 р. як житловий особняк. У 1920-х – 30-х рр. використовувався у комплексі з навколишніми будинками (на їх місці нині – комплекс готелю “Поділля”) для потреб лікарні ім. Войкова. З початку 1990-х рр. розташовується “Народний дім” міського Товариства української мови ім. Шевченка “Просвіта”, який розпочав свою діяльність 14 жовтня 1992 р. Перед входом у 2002 р. на честь 15-ї річниці дружби м. Хмельницького з спорідненим містом Модесто (США) встановлена пам’ятна стела. Стела розташована на постаменті, в який вмонтовано 4 уламки міжконтинентальної ракети, що у радянські часи була направлена на Вашингтон. Композиція символізує дружні стосунки України, яка відмовилась від ядерної зброї, та США, що підтримали цю ініціативу.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: