Житловий будинок 1905 р.

Житловий будинок 1905 р. (вул. Грушевського, 68)

Охайний одноповерховий будинок належить до класичних зразків міської садибної забудови кін. ХІХ – поч. ХХ століття. Від 1993 року після ремонту в особняку розмістився музей “Літературна Хмельниччина” (на правах відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею), який у вересні 2007 року отримав статус обласного літературного музею. Експозиція має три зали, розповідає про письменників, поетів, публіцистів минулого та сучасності, імена яких пов’язані з Хмельницькою областю (Смотрицький, Шевченко, Глібов, Купрін та ін.).


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: