Житловий будинок 1907 р.

Житловий будинок 1907 р. (вул. Шевченка,7)

Одноповерховий з мансардою, цегляний, частково тинькований, у плані прямокутний. Фасад оформлений з використанням елементів стилю модерн за допомогою цегляного мурування, декор якого частково підкреслено тинькуванням. У загальній композиції споруди виокремлюється асиметрично розміщений ризаліт, який увінчаний ступінчастим аттиком. Чітко простежуються деталі модернового декору: пілястри з колами та стрічками, багато декорований аттик тощо. Мансардний поверх на головному фасаді прихований під двоскатним дахом та має лише вікна на бічному фасаді.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Споруджений у 1907 р.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: