Крамниця канцелярських товарів Я.В Яцемірської кінця ХІХ початку ХХ ст.

“У ПРОСКУРОВІ СТІЛЬКИ МАГАЗИНІВ, СКІЛЬКИ ДВЕРЕЙ У ЙОГО БУДИНКАХ”,- саме так століття тому проскурівчани характеризували своє місто. І дійсно, у ті часи Проскурів вражав кількістю торгових закладів. Особливо в центральній частині міста вони займали всі більш-менш придатні приміщення на перших поверхах будинків.Так, у 1910 році в 35-тисячному місті нараховувалося 418 магазинів і крамниць. Ще століття тому — у 1806 році, у маленькому Проскурові з населенням всього 2 тисячі мешканців, де був лише один кам’яний будинок, проте магазинів кам’яних нараховувалося 7, та було ще 68 дерев’яних крамниць.

Цей будинок був власністю Яніни Вільгельминівни Яцемірської, яка відкрила в ньому “Магазин канцелярських, паперових і книжкових товарів”. Крамниця Я.В. Яцемірської збудована у «цегляному стилі» або «стилі київських підрядчиків», що був популярним у місті на початку ХХ століття. Головну роль у ньому відігравали художні та технічні якості цегли.

Від цього маленького одноповерхового будиночка залишилася лише фасадна стіна, за якою деякий час розташувалось кафе “Літо”.

Advertisements

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: