Особняк Бінецької (мур.)

Особняк Бінецької (мур.) (вул. Грушевського, 90)

Побудований на початку 20 ст. на території садиби графині Бінецької. Садибу оточував кований паркан, перед будинком був розбитий чудовий розарій.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кін. 19 – поч. 20 ст., зберігся дотепер майже без змін.

В роки Першої світової війни (з 1914 р.) графиня Бінецька за власною ініціативою влаштувала у особняку та розташованому поруч флігелю (не зберігся) шпиталь для поранених солдатів. Причому, за пораненими доглядала особисто графиня та її прислуга, одягнувши плаття сестер Червоного Хреста. Після встановлення радянської влади особняк був націоналізований.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: