Особняк М. Шильмана поч. ХХ ст.

Особняк М. Шильмана поч. ХХ ст. (вул. Грушевського, 84)

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кін. 19 – поч. 20 ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Споруджений на початку ХХ ст., належав одному з найбагатших промисловців міста, купцю Михайлу Шильману, який володів солодовим заводом (нині хлібозавод на вул. Шевченка), фабрикою столярних виробів (нині меблева фабрика на Старокостянтинівському шосе), друкарнею “Порядок” та маслобойнею.

У радянські часи використовувався державними установами (прокуратура та ін.). Нині – офіс ВАТ “Стожари” та магазин зброї “Байкал”.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: