Особняк кін. ХІХ ст.

Особняк кін. ХІХ ст. (вул. Пилипчука, 65)

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін.

Споруджений на початку ХХ ст. для потреб Проскурівського повітового воєначальника та кулеметної команди. Від початку 1920-х рр. перебуває у відомстві міського гарнізону для різних установ. Нині в будинку розміщується Хмельницька гарнізонна прокуратура.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: