Особняк поч. ХХ ст.

Особняк поч. ХХ ст. (вул. Пилипчука, 3)

Побудований на рубежі XIX–XX століть. Зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами неоготики. Одноповерховий, цегляний, пофарбований. Фасад оформлений з використанням елементів неоготики за допомогою цегляного мурування, декор якого підкреслено пофарбуванням. У загальній композиції споруди виокремлюється два бічні ризаліти, які завершені трикутними аттиками у готичному стилі – правий увінчаний кованим шпилем, з підвищеною ступінчастою середньою частиною, в яку вписано кругле слухове вікно; лівий -«ступінчастий», із вписаним стрільчастим слуховим вікном. Готичні мотиви має також вікно стрільчастої форми правого ризаліту.

У 1935 р. у будинку розташувалась щойно заснована дитяча музична школа № 1, яка перебувала тут до 1954 р. Навчання в ній на той час велося лише з двох предметів – фортепіано та скрипки. Нині – адміністративний будинок.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: