Особняк ІІ пол. ХІХ ст.

Особняк ІІ пол. ХІХ ст. (вул. Грушевського, 95)

Став на початку ХХ століття одним із найоригінальніших особняків міста. Двоповерховий, цегляний, тинькований, витриманий у формах раціонального модерну. Г-подібний у плані, із домінуючою кутовою частиною, що має вигляд триповерхової башти з чотиригранним загостреним шатром. Фасад вздовж вул. Грушевського оздоблений суворим геометричним декором, під який гармонійно стилізовані рами вікон. До того ж головний фасад має ризаліт, увінчаний трикутним фронтоном з круглим вікном і вписаною в нього дерев’яною п’ятипроменевою зіркою (встановлена у 1920-х рр.). Побудований особняк на початку XX ст. Архітектор невідомий.

У повоєнні роки в будинку тривалий час розташовувався обласний комітет по телебаченню і радіомовленню, нині розміщується один з відділів УМВС.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: