Особняк 1907 р.

Особняк 1907 р. (вул. Володимирська, 103)

Особняк  представляє цегляну кам’яницю забудови початку XX століття, споруджений на вулиці Дворянській (нині – Володимирській). Перша назва вулиці – Дворянська пов’язана з тим, що вздовж вулиці були виділені земельні ділянки під забудову для заможних верств населення міста, переважно дворян. Зберігся до нашого часу практично без змін.

У загальній композиції споруди виокремлюються два симетрично розташовані  бічні ризаліти, які завершуються характерними для модерну фронтонами складної форми. Увінчує споруду розвинутий карниз, бічні ризаліти обрамлені ростовкою та розчленовано пілястрами. Вікна – на півциркульні, обрамлені лиштвами, на ризалітах – прямокутні вікна.  Архітектурний декор підкреслено фарбуванням.  У 1970 – роках виконана добудова парадного входу та з тильного боку.

У 1937 році у будинку розташовувався Палац піонерів. Згодом – обласний театр ляльок. З   початку 90-х років – обласний центр культури і мистецтв.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: