Прибутковий будинок кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

Прибутковий будинок кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (вул. Кам’янецька, 51)

Побудований на початку ХХ ст. в умовах щільної забудови на обмеженій сусідніми спорудами земельній ділянці. Архітектор майстерно вийшов з цих складних умов, зробивши акцент на вузький головний фасад будинку, що виходить на вул. Кам’янецьку. Незважаючи на надзвичайно малу площу фасаду, завдяки лаконічному ритму звужених віконних прорізів та насиченості цегляними деталями, будинок отримав презентабельний та оригінальний вигляд. Архітектура будинку поєднує візерунчастість цегляного стилю з елементами модерну. Загальна композиція головного фасаду асиметрична, має з лівого боку розкріповку з парадним входом.

Будинок – цікавий зразок споруди, виконаний у найкращих традиціях цегляного мурування та приклад оригінальної забудови на над вузькій земельній ділянці.

Споруджений на початку ХХ ст. як житловий прибутковий будинок.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: