Прибутковий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст.

Прибутковий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст. (вул. Проскурівська, 4)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Зведений у стилі неоренесансу у 1890-х рр. Фасад витримано у лаконічному ритмі віконних прорізів, які на другому поверсі фланковано пілястрами та оздоблено лучковими сандриками на кронштейнах та підвіконними нішами з квітковими розетками. Внаслідок реконструкції, проведеної у сер. 20 ст., будинок втратив високе чотиригранне загострене шатро, що увінчувало його бічну розкріповку, а також балкон на другому поверсі. Перший поверх пристосований під заклади торгівлі та громадського харчування, і тому має вікна іншої конфігурації та під час останніх перебудов був оздоблений сучасними матеріалами – плиткою під “рване каміння”.

Будинок є типовим для забудови Проскурова наприкін. 19 – поч. 20 ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Нині перший поверх займають ряд крамниць, на другому – офіси різних установ.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: