Прибутковий будинок 1901 р.

Прибутковий будинок 1901 р. (вул. Проскурівська, 69)

Будинок – цікавий зразок міської забудови початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Побудований у 1901 р. та використовувався як будинок готельного типу – «мебльовані кімнати». З березня 1917 р. по лютий 1918 р. у будинку працювала Проскурівська Рада робітничих і солдатських депутатів, як один із органів місцевого самоврядування. Рада була створена 10 березня 1917 р. після повалення царського самовладдя, складалась з 153 депутатів, більшість з яких була меншовиками та есерами, представниками єврейських партій. Після встановлення радянської влади (кінець 1920 р.) будинок був націоналізований і переданий у міську власність. У другій половині ХХ ст. включений у комплекс дитячої художньої школи.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: