Готель «Петербурзький» Ш. Сколецької 1897 р.

Готель «Петербурзький» Ш. Сколецької 1897 р. (вул. Проскурівська, 33)

торговий дімПобудований у 1897 р. як готель “Петербурзький”, що був одним із найкращих у місті. Власницею готелю була місцева купчиха Ш. Сколецька. Цікаво, що після початку Першої світової війни, у 1914 р., вона вимушена була перейменувати готель на “Петроградський”. Такий крок був пов’язаний з масовою хвилею антинімецьких настроїв у всій Російській імперії.

Нагадаємо, що у Першій світовій війні, саме Німеччина була головним ворогом, і, навіть столицю Санкт-Петербург перейменували тоді на російський лад, на Петроград. Серед постояльців готелю можна згадати чимало відомих осіб. У 1901 р. проїздом у  Кам’янець-Подільський тут кілька днів перебував один із фундаторів музичної освіти на Поділлі Ф. Ганицький. Восени 1905 р. у готелі зупинявся організатор перших народних пересувних виставок В’ячеслав Розвадовський – відомий український художник і педагог, засновник Кам’янець-Подільської художньої школи з інтернатом для сільських дітей. Художня виставка була розгорнута напроти готелю, в одному з приміщень міського саду.

Серед картин були представлені роботи Розвадовського, Рєпіна, Куїнджі, Макушенка, Богданова-Бєльського, Реріха. Для тодішнього Проскурова подібна виставка стала справжньою подією в культурному житті.

Будинок є типовим для забудови Проскурова наприкін. 19 – поч. 20 ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: