Флігель садиби К.К. Кондрацького 1901 р.

Флігель садиби К.К. Кондрацького 1901 р. (вул. Гагаріна, 18)

Побудований у 1901 р. на території садиби відставного генерал-лейтенанта Кондрацького Кондратія Калістратовича, який з 1908 р. був почесним мировим суддею З’їзду мирових посередників Проскурівського повіту. Садиба генерала мала житловий будинок та розташований праворуч від нього одноповерховий флігель (знесене на поч. 1980-х рр.).

Будинок є цікавим зразком вирішенням житлового садибного приміщення у формах модерну. Одноповерхова будівля на цокольному напівпідвалі, цегляна, тинькована, у плані прямокутна з ризалітом значного виносу на головному фасаді. Витримана у стилі модерн. Ризаліт головного фасаду увінчаний трикутним фронтоном з круглим вікном, центр акцентований великим напівциркульним вікном, що оздоблене лиштвою цибульчастої форми.

Нині – адміністративний будинок.


Джерела та література:

  1. ДАХО. – Ф. 113. – Оп. 34. – Спр. 69.
  2. Памятная книжка Подольской губернии на 1911 г. Сост. В. Филимонов. – К.-П., 1911. – С.210.
  3. Хмельницький обласний краєзнавчий музей. – В. 73. Воспоминания В. Грищенко.

С. Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Про культурно-мистецький простір міста Хмельницького

%d блогерам подобається це: