“Таємниці старого лісу” Надії Сіренької

lisУ сервісному центрі ПАТ “Хмельницькобленерго” відкрилася персональна виставка живописних творів художниці, досвідченого педагога Хмельницької школи образо-творчого і декоративно-прикладного мистецтва Надії Сіренької під загадковою назвою “Таємниці старого лісу”. Це вже четверта персональна виставка мисткині, завдяки якій можна простежити, як з часом змінюється  і збагачується її живопис і ненав’язливо виховує не тільки дитячі душі, а й дорослі, які прагнуть подальшого духовного вдосконалення.

Народилася Надія Андріївна у 1947 році в містечку Стара Ушиця. Після шкільного виховання у Туркменістані вступає до Ашхабадського художнього училища ім. Шота Руставелі.  Закінчивши навчання, повертається на рідне Поділля. Працювала в художніх школах Кам’янця-Подільського, а з 1977 року, вже понад 37 років, — у Хмельницькій художній школі, де натхненно ділиться багатим творчим досвідом і знаннями зі своїми учнями. Серед її багаточисельних випускників є й визнані митці.

Експоновані в сервісному центрі твори, крім головної тематичної ідеї — “Таємниці старого лісу”, поєднують риси монументального панно і станкової картини. Вони складні за живописом і композиційною насиченістю. Це своєрідна авторська техніка, багатоскладова, колористично-нюансна, рельєфна. Кожну картину можна розглядати як цілісно, так і фрагментально. Багатство нюансів у зображенні дерев надають її полотнам своєрідної загадковості і втаємниченості, навіюють асоціації, збуджують уяву глядача, надають можливість самому доповнити сюжети казок, прочитаних у далекому дитинстві, чи філософськи поринути у плинність буття.

lis_1Розглядаючи кожне дерево, кора і крона яких помережена відбитком прожитого і пережитого, з безліччю загадкових знаків, як образів життєвих доріг і доль, та миттєвими проблисками  чогось дитячого на вписаних другопланових фрагментах полотна, відкриваєш ознаки їх змістовності, майстерності, артистичної імпровізації, ознаки таланту Надії Сіренької.

На запитання: чи ви можете з упевненістю сказати, що вже відбулось ваше індивідуальне творче становлення, Надія Андріївна відповіла: “Віднайти себе в мистецтві, визначити свій образний світ, “відлити” свою власну стильову форму — на це часом потрібен не один рік — десятиліття. Час змінює світогляд чи вносить свої корективи, щоденна праця над натурою, на пленері штовхає до зміни стильових форм чи масштабності, пошуку нових джерел образності”.

Надія Сіренька — лауреат міської ради в галузі образотворчого мистецтва. Разом зі своїм чоловіком, теж художником В.Войновим, бере участь у різних мистецьких проектах нашого міста. Творчість пані Надії — органічна й глибока за світовідчуттям, пластично складна і витончена за колоритом. Мисткиня переконана, що будь-який вид творчості має виконувати свою основну функцію — відкривати зміст духовного життя.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s