Новий театральний сезон хмельницьких лялькарів

teatrМинулий сезон, який розпочався 1 вересня урочистим відкриттям і завершився 22 червня цього року, був сезоном аншлагів, прем’єр, цікавих творчих поїздок, напруженої творчої праці. Хмельницький обласний академічний театр ляльок  став справжньою творчою візитною карткою нашого міста й усієї області. За минулий сезон театр побував на шести престижних міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалях. Це “Лесині дні на Волині” (Луцьк, Колодяжне) — гастрольно-фестивальна поїздка вистави “Лесині листи”, фестиваль “Свято білоруського театру “Лялька” у Вітебську (Білорусь) — вистави “Івасик-Телесик” та “Чарівна лампа Аладдіна”, перший і, як виявилося, останній міжрегіональний фестиваль “Українська казка” у Сімферополі (жовтень 2013 року) — вистава “Оленка та Іванко”, міжнародний фестиваль театрів ляльок у м. Панєвєжис (Литва) — вистава “Стара Вітряниця” стала лауреатом, міжнародний фестиваль “Ляльки над Неманом” у м. Гродно (Білорусь) — вистава “Оленка та Іванко” стала лауреатом і перемогла в номінації “Кращий художник” (М.Ніколаєв), міжнародний фестиваль моновистав “Відлуння” у Києві — вистава “Лесині листи” перемогла у номінації “За кращу сценічну адаптацію  творів Лесі Українки”.  І на всіх цих театральних форумах колектив гідно представляв місто Хмельницький і наш край, отримавши ряд високих нагород за кращу виставу, кращу режисуру, кращу сценографію, кращі акторські роботи.

Місія театру — не розважати, а виховувати в маленьких громадянах нашої країни любов до рідної землі, природи, мови, гартувати в людині почуття гідності, справедливості, добра, вчити дітей бачити світ через призму поезії й краси.

Високопрофесійний творчий організм театру здатний вирішувати найскладніші завдання. За минулий сезон було здійснено сім нових постановок — від вистави для найменших глядачів (“Веселі ведмежата”), до вистав для молодшого, середнього і старшого шкільного віку (“Кіт у чоботях”, “Код Буратіно, або Що відкриває золотий ключик”, “Різдвяна ніч”, “Попелюшка”, вистава-експеримент за казкою Ганса Андерсена “Стара Вітряниця”, прем’єра якої відбулась на міжнародному фестивалі у литовському Панєвєжисі).
Особливої уваги заслуговує вистава “Різдвяна ніч”, створена за старовинним народним ляльковим Вертепом, в якій театр заявляє свою громадянську, патріотичну позицію, яка особливо актуальна сьогодні. Подібні вистави — це фундамент української ментальності, яку потрібно прищепити підростаючому поколінню.

У репертуарі театру широко представлені вистави, що пропагують любов до України: зокрема за народними казками — “Івасик-Телесик”, (вистава, яка стала легендою в театральному світі і визначила творчий напрямок колективу — поетичний театр), “Котигорошко”, де оспівується незламний дух українського народу, його прагнення до миру і свободи, “Колобок”, “Підкова на щастя”, “Солом’яний бичок”, інсценізовані літературні казки Гната Хоткевича, Івана Франка, Олександра Олеся, Миколи Гоголя. Окреме місце у репертуарі має вистава “Лесині листи”, створена за поезією і дитячими листами незламної Лесі Українки. Ця вистава визнана кращою минулого сезону в Україні. Культова вистава репертуару “Тарас” — легенда про те, як являється світові Поет, за драматичною поемою Б.Стельмаха, широко пройшла у рік 200-ліття Великого Кобзаря.

Багато і плідно театр займається благодійництвом. Спільно з міською жіночою радою, міським управлінням праці та соціального захисту населення було проведено чимало акцій для   малозабезпечених та дітей з особливими потребами.  Театр — постійний гість дитячого будинку “Малюк”, школи-інтернату №2. Кожна вистава протягом усього театрального сезону має квоту для безкоштовного перегляду дітьми з малозабезпечених родин.

Просторе приміщення театру дозволяє використовувати всі його куточки, створюючи неповторний казковий світ, де є і зимовий сад, і музей ляльок, й ігротека, яку так полюбляє малеча.
У минулому сезоні започатковані зустрічі і майстер-класи народних майстрів у фойє театру, які вчать дітей створювати з різних матеріалів ляльки, іграшки,  розмальовувати їх.

Театр став базою для популяризації мистецтва театру ляльок. Тут проводяться методичні семінари для керівників театральних гуртків і студій зі специфіки театру, історії народного Вертепу тощо. Театр бере участь у творчих вечорах, презентаціях, виставках з концертними номерами, це організація і проведення творчого вечора, присвяченого роковинам від дня народження Лесі Українки, творчий вечір Оксани Радушинської у Києві, участь у відкритті виставок обласного художнього музею…

Всі ці заходи дали можливість за минулий театральний сезон познайомити понад 50 тисяч хмельничан з творчістю театру, його колектив заслужено занесений на обласну Дошку пошани “Кращі люди Хмельниччини” за вагомі здобутки в галузі культури та мистецтва.

Театр має багато творчих задумів. Не завжди є можливість повною мірою їх реалізувати. Але маючи великий потенціал, досвід, накопичений за 44 театральні сезони, колектив готовий до нових звершень. Тож попереду — здолання нових творчих вершин у 45-ому театральному сезоні!

31 серпня о 12.00 театр запрошує на урочисте відкриття сезону і прем’єру музичної казки “Уроки Матінки Кози”.

Джерело: http://proskuriv.info/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s