День партизанської слави

partyzany22 вересня у нашій державі відзначається День партизанської слави та 73-тя річниця партизанського руху в Україні.

З цієї нагоди 18 вересня музеєм Проскурівського підпілля на базі музею ім. В. Вайсера була проведена година пам’яті, приурочена Дню партизанської слави.


Підпільно-партизанський рух у роки війни, без сумніву, був важливим чинником перемоги над ворогом. Він став виявом високого патріотизму, історією героїзму та жертовності сотень тисяч наших батьків і дідів. Невід’ємною складовою цього руху є діяльність Проскурівської підпільно-партизанської організації. 350 членів Проскурівського підпілля на чолі із Миколою Храновським, відчуваючи нещадне гноблення фашистів, не корились їм. З дня у день протягом всього періоду окупації самовідданою боротьбою нищили тили, матеріальні та людські ресурси ворога.

На захід були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни Бабак Іван Іванович, Єлевич Зельман Абрамович, дочки учасниць Проскурівського підпілля – Фелікси Мазур та Ганни Хотовицької – Олена Мазур та Ніна Тарасюк. Також були присутні працівники музею історії міста та музею ім. В. Вайсера, міська рада ветеранів, учні Хмельницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

DIGITAL CAMERAНа заході були розглянуті питання, що стосуються формування та діяльності партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни на Поділлі та діяльності Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації зокрема. Із уст запрошених ветеранів Великої Вітчизняної війни – Бабака Івана Івановича, Єлевича Зельмана Абрамовича було почуто розповіді про події та бойові подвиги у боротьбі із німецькими окупантами, а діти членів Проскурівської підпільно-партизанської організації – Олена Мазур, дочка проскурівської підпільниці Фелікси Мазур, та Ніна Тарасюк, дочка учасниці підпілля Ганни Хотовицької, поділилися спогадами, почутими від матерів, про діяльність Проскурівського підпілля.

Захід мав патріотично-виховний характер, переповнювало почуття любові до свого рідного краю, гордості за героїв-визволителів, адже саме ці люди відстояли право на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s