З нагоди 20-річчя від дня заснування премії ім. Б.Хмельницького презентували бібліографічний довідник

2014-09-26-02Напередодні відзначення Дня міста відбулася презентація видання “Лауреати міської премії Богдана Хмельницького у галузі історії, культури, і мистецтва (1994-2013 рр.)”, яке підготували працівники міської Центральної бібліотечної системи. Бібліографічний довідник присвятили 20-річчю з часу заснування премії. На захід були запрошені лауреати премії різних років. Із знаковою подією творчу еліту міста прийшов привітати міський голова Сергій Мельник, саме його за підтримки довідник побачив світ.

“Премія була заснована у складні економічні часи, але незважаючи ні на що наше місто протягом цих років розвивається і в цьому заслуга працьовитих хмельничан. А відчуття теплоти та затишку в Хмельницькому – це ваша заслуга, представників творчої інтелігенції. Більшість людей шукає матеріального, але є люди як створюють духовне, вкладають свій талант у мистецькі речі. Не завжди ця праця оцінена достойно, але без цього життя міста не може бути повноцінним. Від усієї громади дякую усім, хто свою частинку щорічно вносить у духовне життя громади міста. Довідник – це спроба нагадати хмельничанам про таких творчих людей. Я щиро дякую усім лауреатам. Бажаю вам здоров’я, добра. Хай щастить! І хочу, щоб ви пам’ятали, що вся громада Хмельницького ваш шанує.”, – сказав Сергій Іванович.

Премія була заснована у 1993 році з ініціативи міського голови Михайла Чекмана і присуджується науковцям, митцям, трудовим і творчим колективам, громадським організаціям нашого міста: у галузі історико-краєзнавчих досліджень, збереження культурної спадщини; у галузі літературної діяльності, популяризації української мови; у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; у галузі музичного мистецтва та фольклору; у галузі режисури і театрального мистецтва. За двадцять років лауреатами стали 104 наших земляки.

Усі відомості в довіднику подаються у хронологічній послідовності нагородження. Кожному митцю присвячена коротка довідка про місце і рік народження, освіту, трудовий і творчий шлях, основні жанри, в яких працює, звання, нагороди та відзнаки.

Для зручності користування довідником розроблено абетковий покажчик та покажчик за номінаціями. Готуючи до випуску видання, працівники Хмельницької міської ЦБС зустрічалися особисто майже з кожним лауреатом або членами їх родин. Опубліковані біографічні дані, фото та публікації про них надані самими митцями та науковцями.

2014-09-26-06
На початку мистецької частини прозвучала пісна лауреатів премії ім. Б.Хмельницького Івана Пустового та Миколи Воньо “Зорі” у виконанні соліста муніципального естрадно-духового оркестру Артема Ромасюкова, під час якої присутні згадали лауреатів премії, які вже відійшли. Загалом концертна програма пройшла за участю кращих виконавців та творчих колективів міста, керівники яких були удостоєні премії ім. Б. Хмельницького.

Під час заходу лауреатам премії вручили бібліографічні довідники та сувенірну продукцію.

Усі охочі могли переглянути художні та книжкові виставки: “Літературне сузір’я землі моєї”, “Там, де є українці, там завжди є мистецтво”, “Вісники старовини та наставники майбутнього”

2014-09-26-07Джерело: http://www.khmelnytsky.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s