Мир через культуру

 2014-09-27-14Хмельничани та гості міста мають унікальну можливість побачити поєднання творчості Генія українського народу Тараса Шевченка, видатного подвижника культури Миколи Реріха та молодого скульптора Олексія Леонова. Твори митців представлені на виставці “Реріх і Шевченко”, присвяченій 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, 140-річчю від дня народження Миколи Реріха, які відзначаються цього року. Із знаковою мистецькою подією присутніх у виставковій залі приватного підприємства “Баварія-Захід”, де розгорнуто експозицію, привітав міський голова Сергій Мельник.

“Щиро вітаю вас із Днем нашого прекрасного міста Хмельницького, якому історики нараховують 583-й рік з часу першої писемної згадки. Я радий, що саме у цей святковий день маємо ще одну приємну і важливу подію — відкриття такої цікавої та особливої виставки. Це дійсно визначна подія для мистецького життя Хмельницького”, – сказав Сергій Іванович.

2014-09-27-16

Особливі слова подяки міський голова адресував Подільському культурно-просвітницькому центру ім. М. Реріха, адже завдяки ініціативі товариства була організована експозиція, яка поєднала творчість трьох майстрів. Керівнику центру Станіславу Круку за активну діяльність та тісну співпрацю з товариствами та спілками у площині розвитку культури та просвіти в нашому місті вручив подяку та цінний подарунок.
В свою чергу Станіслав Леонідович подякував міській владі за співпрацю та підтримку в культурних починаннях.

Ще одним співорганізатором виставки став Хмельницький національний університет. За словами проректора з науково-педагогічної роботи, професора, доктора технічних наук Олега Шинкарука в закладі приділяють значну увагу патріотичному та мистецькому вихованню молоді.
Поєднання творчості двох велетів духу не випадкове, адже творчість Шевченка мала великий вплив на розвиток свідомості Миколи Реріха, а його батько Костянтин Федорович очолював перше, створене у Російській імперії, Шевченківське товариство.

2014-09-27-17

На виставці представлено репродукції картин Миколи Реріха, Тараса Шевченка та роботи київського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова. Усі роботи об’єднанні великою метою служіння через мистецтво Богу, людству, рідній землі. “Мир через культуру” – основна ідея проведення виставки, яка дає надію на краще майбутнє.

Під час відкриття музичні твори Великого Кобзаря присутнім подарували учасники ансамблю “Лада” ПКПЦ ім. М.Реріха.

Джерело: http://www.khmelnytsky.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s