На честь 70-річчя вигнання нацистських окупантів з України у Хмельницькому висаджено калиновий гай

2014-10-29-12У день визволення України від фашистських загарбників відбулася акція “Мистецький калиновий гай”, в якій взяли участь працівники закладів культури нашого міста. Вони висадили 18 кущів калини поблизу Меморіального комплексу “Вічний вогонь”. Організатором акції виступило управління культури і туризму міської ради.


2014-10-29-11“Ми – працівники культури вийшли з ініціативою провести акцію, яку назвали “Мистецький калиновий гай”. Сьогодні кожний з 18 закладів культури нашого міста висадить тут кущі калини. За давньою українською традицією, калину саджали біля місць захоронень, адже вона символізує життя, кров і вогонь. Її цвіт прикрашатиме це місце і нагадувати усім, що воно святе, що тут лежать наші воїни, захисники української землі”, – зазначила заступник начальника управління культури і туризму міської ради Світлана Шевченко, коментуючи подію.

Учасники акції усі разом виконали пісню січових стрільців “Ой у лузі червона калина”, яких називали лицарями червоної калини.

“Пісня символізує визвольну боротьбу за незалежність, надихає усіх нас на те, щоб наша Україна відродилася і завжди була мужньою і незалежною державою”, – наголосила Світлана Шевченко.

Після завершення закладення калинового гаю відбувся флешмоб. На знак протесту проти воєнних дій та загибелі людей в Україні учасники акції лампадками виклали український національний герб – тризуб та гасло “Україні – мир!”.

Патріотичного настрою учасникам акції додав виступ заслуженого артиста України Володимира Смотрителя, у виконанні якого прозвучали власні твори на слова подільських поетів Павла Гірника та Йосипа Осецького.

IMG_1035

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s