В обласному художньому музеї представили “Альбом з марками” Олега Демка

2014-10-30-13Цьогорічна, восьма за рахунком, персональна виставка хмельничанина, митця Олега Демка, представлена у Хмельницькому обласному художньому музеї, має назву “Альбом з марками” та об’єднує різні за жанрами та темами живописні полотна. В експозиції представлено 24 роботи. Олега Демка знають у мистецьких колах далеко за межами нашого міста. Його творчі роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях більш ніж 30 країн світу: Австрії, Бельгії, Болгарії, Ізраїлю, Індії, Литви, Польщі, США, Франції тощо. В урочистому відкритті виставки робіт знаного художника взяв участь міський голова Сергій Мельник.


2014-10-30-12“У першу чергу від громади міста дякую пану Олегу за його працю. Дійсно, він дуже відома особистість. Приємним є те, що, завдячуючи Вашим творчим роботам, Хмельницький звучить не тільки за межами області, а й далеко за межами нашої країни, здобуває хорошу славу не тільки як місто ринків, а й як місто творчих людей”, – зазначив Сергій Мельник, вітаючи автора з відкриттям чергової персональної виставки.
З побажаннями добра, здоров’я та творчих успіхів міський голова вручив Олегу Демку квіти і подарунок.
Привітати автора з відкриттям персональної виставки прийшли також його колеги по мистецькому цеху, друзі й численні шанувальники творчості художника.

Особливе місце у творчості Олега Демка належить пейзажним мотивам, які викликають асоціації та згадки, що пов’язують автора з краєвидами, чи то з окремими часовими проміжками. Таким чином, живописні образи асоціативно уподібнюються до природи спогадів.

Карта подорожей митця має широку географію: від ландшафтів України, Польщі, Чехії та Франції до хребтів Гімалаїв («Дахи Старої Праги», «Осінній полудень на березі Вісли», «Кі-Гомпа» та інші). Він пропонує глядачу поринути у світ його вражень, пройтись цікавими куточками, знайомими місцинами, або ж відкрити їх для себе вперше.

Автор тонко відчуває особливості освітлення, карбуючи найтонші його зміни та стани на полотні. Його живописні твори приваблюють розкішшю та гармонією барв, а поверхні полотен – своєрідністю складних та мерехтливих фактур.

Пейзажі художника органічно вступають у діалог з представленими портретами: «Маріанна-2020 (Володарка Монмартру)», «Carmine Das Kleidchen» (портрет доньки художника). Саме доньці Олега Демка і присвячена виставка. Її портрет знаходиться у центрі експозиції.

Глядач має нагоду “погортати” поглядом одне полотно за іншим, неначе сторінки зі справжнього альбому, заповненого поштовими марками. Власне такий альбом навіть представлений в експозиції.

Хмельничанин Олег Олексійович Демко народився 1969 року. В 2001 році закінчив Львівську академію мистецтв. Живописець, член багатьох незалежних мистецьких об’єднань, кавалер Лицарського Хреста Заслуги IV ст. (1997р.).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s