Свято поетичного слова

prosk45_8Минулого тижня завершився конкурс читців поезії Михайла Лермонтова, організований Російським культурним центром і товариством російської культури “Русь” серед учнів міських шкіл. Враховуючи, що участь у ньому взяли 74 вихованці 23 навчальних закладів, його статус можна вважати загальноміським.

Рівень підготовки більшості юних читців, незважаючи на вікову різницю учнів 5-11 класів, виявився настільки високим, що журі конкурсу довелося проводити змагання у два тури. Особливо активним учасником стала ЗОШ №25, де завдяки ґрунтовній спільній підготовці конкурсантів вчителями та допомоги з боку батьків її посланці відчутно вирізнялись. Отож невипадково, що до участі у другому турі серед усіх 26 учасників шестеро представляли саме цей заклад.

Вірші “Баллада”, “Поэт”, “Воз-душный корабль”, знамените “Бородино” та багато інших поетичних шедеврів склали яскраву палітру літературного свята. Перша його частина проводилася в обласній бібліотеці для юнацтва, а друга — в обласній універсальній бібліотеці імені М.Островського. Для обох книгосховищ проведення конкурсу стало знаковою подією, котра поєднала відзначення 200-ліття двох геніїв: засновника української літературної мови Тараса Шевченка і наступника засновника російського літературного слова Олександра Пушкіна — Михайла Лермонтова. Для конкурсантів участь у літературному змаганні стало чудовою можливістю самовираження, духовного наповнення, відчуття та осмислення багатства поетичного слова.

Жорсткі вимоги конкурсу для визначення переможців диктувались умовами обраної нагороди — безкоштовною поїздкою до Росії з відвідинами її найвидатніших історико-культурних місць: Санкт-Петербурга чи “Золотого кільця” наступного року. Тому кількість переможців попередньо обмежувалась. Відтак лауреатами журі визначило лише шістьох конкурсантів, хоча справжній талант виявили практично всі учасники, справивши неабияке враження як один на одного, так і на вчителів та батьків, котрі палко вболівали за своїх.

Перше місце здобув Максим Василишин (7-В, гімназія №2). Живе, багатобарвне виконання ним “Бородина” — як панорамної картини баталії підкорило і журі, й учасників конкурсу. Друге місце розділили Валерія Дан (10-А, ЗОШ №18) з віршем “Я не унижусь пред тобой” та Олександр Івасенко (9 клас, ЗОШ №21) з поезією “Воздушный корабль”. Їхнє читання вирізнялося яскравою образністю й артистизмом. За отриманими балами третю позицію поділили три учасники: Ігор Лоза (10-А, колегіум №16), Ілля Волков (7-Б, НВО №5) та Ігор Козловський (9, ЗОШ №9). Перший привабив красою свого голосу та проникливістю виконання поезії “Поэт”, другий — глибиною почуттів “Баллады”, а третій — виразністю вірша “Не думай, что я был достоин”. Лауреатів та інших кращих виконавців Російський культурний центр запросив до участі у літературно-художніх читаннях на честь 200-ліття М.Лермонтова.

Організатори конкурсу щиро вдячні управлінню освіти міської ради за сприяння у його проведенні, вчителям шкіл — за підготовку юних читців і працівникам обох обласних бібліотек, які допомогли здійснити це літературне свято.

Джерело: http://proskuriv.info

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s