Хмельничани побачили іронічну історію пляжу

1416045360Кримський фотограф Євгеній Ком привіз у Хмельницький оригінальну виставку документальної фотографії.

На виставці фотохудожника Євгенія Кома «Крим попурі» не побачиш ідеалістичних морських чи гірських пейзажів, чого можна очікувати від назви. Його Крим – це пляжі, де ліниво розвалилися відпочивальники, сміття на пірсі, трамваї у годину пік, опустіла набережна в несезон…

1416045428Спершу ці чорно-білі світлини можуть здатися похмурими та сумними, та після довшого споглядання розумієш їх іронічність. Адже іронія, на думку фотохудожника, – найкраще ставлення до життя. А заглибившись у роботи ще більше, починаєш розуміти філософське світосприйняття автора. Ось такі вони, фотографії Євгенія Кома, прості і складні.

Євгеній Ком (справжнє прізвище – Компанійченко) – чи не єдиний кримський художник, який не знімає пейзажі, а захоплюється документалістикою, за допомогою якої ось уже 30 років «записує» історію пляжу.

«Для зйомки мені найбільше цікаві люди. А коли людина на пляжі у курортному містечку, де її ніхто не знає, роздягнута і розслаблена, вона стає прекрасним об’єктом зйомки. Ви тут не знайдете жодного постановочного кадру. Це все документальне фото – єдине, яке не стає дурнішим з часом, адже воно відображає саму реальність, а реальність розумніша за нас», – розмірковує митець.

Крим очима Євгенія Кома хмельничани можуть побачити у музеї-студії фотомистецтва за адресою: вулиця Проскурівська, 56.

Довідково:

Євгеній Компанійченко народився в Автрії. Дитинство і молодість провів у Криму, де і досі часто буває. Перша його професія – «повітряний» фотограф, який знімає людей на пляжі. Крім грошей, технічних навичок та засмаги ця робота, за словами Євгенія, нічого йому не дала. Лише у 1977 році ставши членом Запорізького фотоклубу і познайомившись з метрами радянської фотошколи, він нарешті відчув творче задоволення.

У 1984-88 роках навчався в МГІК на кафедрі кіномайстерності. У 1990-х пробував себе фотокореспондентом у московському видавництві «Комерсант».

Бере участь у міжнародних та вітчизняних виставках з 1978 року. у Хмельницькому Євгеній Ком виставляється вперше.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s