Стратегія “Культура 2025”

КультураМіністерство культури України спільно з експертами та відповідальними організаціями розпочало роботу з підготовки Довгострокової національної стратегії культури «Культура 2025». Оприлюднено проект Дорожньої карти вищезгаданої Стратегії.

Враховуючи, що дана Стратегія стосуватиметься діяльності комунальних закладів культури у сфері культури, 28 листопада відбулося засідання робочої групи управління культури і туризму з обговорення основних проблемних аспектів у сфері культури та пропозицій з їх вирішення за наступними напрямками:

– створення, виробництво, поширення і захист/збереження продукту/ твору культури;
– заклади культури та роль неурядового сектора;
– заробітна плата і соціальні гарантії;
– механізми фінансування культури;
– нормативно-правова база;
– стосунки між національним, регіональним, місцевим та приватним рівнями культури.

В резільтаті обговорення були розроблені наступні пропозиції до Стратегії «Культура 2025»:

1. Внести зміни до Бюджетного кодексу в частині використання коштів спеціального фонду банківський рахунок безпосередньо, а не через Казначейство (Наказ Міністерства фінансів України №1407 від24.12.2012. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 січня 2013 р. за № 130/22662, глава Х).

2. Розробка та затвердження нормативно-правових документів відповідно до сучасних вимог щодо діяльності закладів культури:

– розроблення і прийняття Кодексу законів України про культуру, а також законів України: «Про культуру» (нова редакція); «Про бібліотеку і бібліотечну справу» (нова редакція); «Про музей і музейну справу» (нова редакція); «Про позашкільну освіту» (нова редакція); «Про туризм» (нова редакція); «Про охорону культурної спадщини» (нова редакція); «Про охорону археологічної спадщини» (нова редакція); «Про внесення змін до Закону України «Про охорону дитинства» (нова редакція).

Внесення змін до законодавства в частині:

– затвердження нового положення про атестацію клубних, музейних, бібліотечних працівників;
– затвердження типового положення клубного закладу та централізованої бібліотечної системи;
– затвердження типового штату централізованих бібліотечних систем, перегляд штатних нормативів клубних закладів;
– затвердження інструкції по обліку і зберіганню музейних цінностей;
– затвердження нового переліку та нормативів надання платних послуг закладами культури, бібліотеками зокрема;
– затвердження переліку кваліфікаційних характеристик працівників галузі;

3. Встановлення розміру заробітної плати та пенсійного забезпечення працівників культури на рівні середньоекономічних показників серед різних галузей України.

4. Запровадження (розроблення механізмів) щодо пільгового кредитування на будівництво та придбання житла для працівників культури.

5. Розробити механізм захисту майнових комплексів музейних установ, розв’язання проблем з належним оформленням майнових прав на земельні ділянки та приміщення.

6. Внесення змін для музеїв комунальної форми власності в системі закупівлі експонатів.

7. Впровадження електронного обліку музейних пам’яток (встановлення державних стандартів обліку, комплектування музеїв технічними засобами та програмним забезпеченням).

8. Затвердження на державному рівні довгострокової програми щодо придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек. Включення центральних міських бібліотек обласних центрів України до переліку бібліотек на отримання обовязкового примірника книг видавництв України.

9. Розробка програмного забезпеченя вітчизняного виробництва для автоматизації бібліотечних процесів.

10. Розробка виплати працівникам державних та комунальних клубних закладів доплати за вислугу років, матеріальної допомоги для оздоровлення під час щорічної відпустки та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

11. Використання контрактної форми не тільки для державних підприємств, а й для комунальних установ культури.

12. Збільшення діапазону освітніх, мистецьких послуг на платній основі та затвердження порядку розрахунку їх вартості.

13. Збереження державної багаторівневої системи мистецької освіти (початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, – музичні училища, училища та коледжі культури і мистецтв, училища культури, училища та коледжі художнього та театрального спрямувань, – вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації).

14. Створення правових та економічних механізмів стимулювання роботодавців та інвесторів щодо їхньої участі у зміцненні матеріально-технічної бази галузі культури (пільгове податкування).

15. Спрощення процедур проведення тендерів на закупівлю послуг в галузі культури, а також скасування процедури держзакупівль енергоносіїв у компанії монополістів.

16. Розробка механізмів взаємодії між комунальними закладами та неурядовим сектором, приватними структурами у сфері культури на взаємовигідних умовах.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s