Діти – для дітей

Щороку у дитячій школі мистецтв напередодні свята Миколая проходить мистецька акція «Діти – для дітей». Для глядачів, дітей дошкільного та молодшого шкільного віку правдиво та переконливо грали юні актори. Кілька показів були благодійними: для малечі з багатодітних родин, сиріт, вихованців дитячого притулку та спеціальної ЗОШ № 32.

З тим, що казкове дійство справді ексклюзивне, не посперечаєшся. Сценарій спеціально написав викладач театрального відділення, керівник зразкового дитячого театру-студії «Чарівна скринька» Анатолій Тітов. «Наш колектив уже звик відзначати День святого Миколая на сцені. Щоразу підходимо до нього творчо, вигадуємо новий сюжет. Він цікавий по обидва боки театральної завіси: маленька публіка завжди сприймає на ура наші казкові експерименти, ну, й актори початківці теж із захопленням вживаються в нових персонажів, готують костюми, розучують пісні, танці», – розповідає Анатолій Григорович, якому випала роль не лише сценариста та режисера-постановника, але й головного персонажа вистави – святого Миколая.

16 вистав було зіграно за чотири дні. Витримати такий насичений графік, по чотири-п’ять заходів на день, деколи не під силу навіть професіоналам. Щоб не перевантажувати дітей, було підготовлено три акторські склади, а це понад сто учнів мистецької установи. Окрім вихованців театральних класів Анатолія Тітова та Олени Лежанської, задіяли учасниць з ансамблю сучасного танцю «Шок-денс» Лесі Крупельницької.

Велику роботу у підготовці та проведенні вистави зробили концертмейстери театрального відділення Ксенія Бойко та Валентина Верзун, звукорежисер Ігор Бойко, художник-освітлювач Євген Ракитянський.

Упродовж місяця велика сім’я школи готувалася, щоб оживити найрізноманітніших персонажів. Разом з улюбленою Бабою Ягою, Кікіморою, Болотяницею, Лісовиком, чортиком Антипком на сцені уживалися веселі гноми, крикливі сороки, Чарівник, Ангел, Льодяна Діва з Жахом і Мороком, Кошмар і страхолюд.

Всі пристрасті вистави розвивалися навколо підготовки свята Миколая. Нечисть влаштовувала усілякі капості, аби зіпсувати дійство. Здавалося, що ворогуючих і непримиренних суперників ніщо не врятує. Але тут з’являється сам Миколай і всі інтрижки залишаються в минулому тому, що віра, надія і любов здатні творити справжні чудеса, а добре, щедре серце здатне розтопити будь-який холод. Темні сили каються в своїх нечистих справах та переходять на бік добра. Святий роздає всім подарунки, а декому – й по різочці. Цей повчальний момент адресувався діткам у залі, які повинні знати, що за непослух і нечесні вчинки миколайчиків їм не бачити.

О. Дудар, кандидат
мистецтвознавства

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s