Концерт творчих викладацьких колективів Хмельницької дитячої школи мистецтв

IMG_20150228_15342628 лютого завдяки щирому запрошенню директора Вінницької музичної школи № 2 Ліпському Леоніду Івановичу відбувся мистецький міст між творчими колективами Хмельницької дитячої школи мистецтв та дитячою музичною школою № 2 м. Вінниці. Ведучою справжнього свята музики була заступник директора з навчальної роботи, кандидат мистецтвознавства Олена Дудар.

У концертній програмі, яка тривала близько двох годин було представлено п’ять мистецьких формацій Хмельницької дитячої школи мистецтв , яких об’єднує спільна любов до музики. Існує вислів: «Музика, яка одного разу увірвалась у вашу душу, стає її частинкою і ніколи не вмирає». І справді, музика – це джерело, яке живить душі натхненням та надихає вірою на краще майбутнє.


IMG_20150228_165544Розпочав концертну програму фортепіанний квартет «Royal-mix» під керівництвом Ксенії Бойко. Хоча цей колектив, створений лише рік тому, але його учасниці сповнені натхнення, ентузіазму і бажання виконувати ансамблеву музику. За такий короткий проміжок часу колектив уже став лауреатом міського конкурсу викладацьких колективів «Музична палітра – 2014 р.». У виконанні квартету прозвучали такі твори, як: «Танець з шаблями» із балету «Гаяне» А.Хачатуряна, попурі на теми музики до кінофільмів під назвою «Пригодницька трилогія», музика з к/ф «Людина-амфібія» А.Петрова.

Продовжив концертну програму камерний ансамбль «Імпреза» під орудою Лілії Горобець. Наступного року колектив відзначатиме 10 років з дня заснування. За цей час його склад постійно оновлювався, зазнавав якісних модифікацій. Незмінним залишилось лише прагнення вдосконалювати виконавську майстерність та дарувати слухачам позитивні емоції та гарний настрій. Камерний ансамбль «Імпреза» є лауреатом міського конкурсу викладацьких колективів «Музична палітра», а також цей колектив постійно виступає з сольними концертними програмами. Репертуарна палітра охоплює різні епохи та стилі. Особливе місце посіла музика аргентинського композитора Астора П’яццолли. До уваги слухачів були представлені твори: «Мікеланджело», «Фугатa» А. П’яццолли, «Карпатська рапсодія» М.Скорика, «Адажіо» Х.А.Сімара.

Один за одним змінювалися концертні номери, а море позитивних емоцій тільки наростало. З непідробним інтересом та увагою наші колеги спостерігали за виступами. В залі лунали щирі оплески. Наступним колективом концертної програми була вокальна група викладачів «Art-sound», керівник Ігор Бойко. Група розпочала свою роботу у 2009 році і за шість років двічі стала лауреатом відкритого фестивалю-конкурсу «Червона калина», міського конкурсу «Музична палітра», володарем Гран-прі четвертого Всеукраїнського конкурсу пісні та музики «Золотий орфей» 2012 року в м. Дніпропетровськ.

IMG_20150228_170034

У творчому доробку колективу музика українських та зарубіжних композиторів, обробка народних пісень, джазові твори. У колективі панує творча, демократична атмосфера, обстановка спільного музикування, де кожен з учасників є солістом, співавтором. Вокальна група «Art-sound» щоразу розширює діапазон своєї творчості. У виконанні колективу прозвучали такі твори: Г.Гендель «Сарабанда», «Народився Бог», «Сумна я була», «Фінська полька», «Bessame mucho», «Дощик», «Червоненький бурячок».

Оригінальне аранжування пісень зробив Ігор Бойко. У групи «Art-sound» склалися творчі стосунки із ансамблем народної музики «Забава» та його керівником Юрієм Созонюком. Це поширена практика у Хмельницькій дитячій школі мистецтв, яка породжує спільні творчі проекти колективів. За сім років діяльності «Забава» – добре знаний в м. Хмельницькому колектив і на своєму творчому рахунку має певні досягнення. Зокрема, ансамбль – лауреат міського фестивалю-конкурсу «Сузір’я перлин», огляду-конкурсу «Музична палітра», обласного огляду-конкурсу ансамблів, оркестрів народних інструментів, відкритого фестивалю-конкурсу «Червона калина».

Аранжування творів та оркестрову обробку виконує керівник ансамблю Юрій Созонюк. У їх виконанні прозвучали: полька «Розсипуха» С.Любчука, українська народна пісня «Шумлять верби», «Коломийка» В.Попадюка, «Гармоніст грає твіст» Є.Дербенка. Все, що відбувалося на сцені нагадувало велику палітру вдало підібраних фарб, де за мольбертом стоять досвідчені художники. На сцену виходили найкращі. Кожен виступ ніс у собі заряд позитивної енергії, добра, душевної теплоти. Слід відзначити також високопрофесійний рівень виконання кожного учасника концерту. Переповнювало почуття гордості за наші колективи.

Завершував свято дружби та мистецтва естрадний оркестр Хмельницької дитячої школи мистецтв «Біг-Бенд» під керівництвом Петра Максименка – стипендіата міської та обласної ради, лауреата премії ім. Богдана Хмельницького, викладача-методиста. Оркестр розпочав свою роботу у 1995 р. Це учнівсько-викладацький колектив, який є бажаним учасником шкільних та міських культурно-мистецьких заходів. Серед творчих здобутків колективу – звання лауреата міського фестивалю-конкурсу обдарованих дітей та молоді «Сузір’я перлин», відкритого джазового фестивалю «Джаз-фест Поділля», регіонального фестивалю «Мистецьким перевеслом квітчаємо свій край».

Оркестр «Біг-Бенд» подарував глядачам чудову музику, виконавши такі твори: «Так говорив Заратустра» Р.Штрауса, попурі на теми українських пісень Володимира Івасюка, «Вулиця, освітлена сонцем» О.Сухіх, «Караван» Тізола. Окрасою оркестра є випускниця ХДШМ, студентка Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби Валентина Плужнікова, яка виконала пісню «Намалюй мені ніч» М.Скорика у супроводі оркестру. На сцені в цей момент панувало відчуття спільного дихання, колектив був як єдиний музичний організм.

Усі творчі колективи Хмельницької дитячої школи мистецтв несуть в собі і просвітницьку місію. По-перше, вони розширюють музичний кругозір учнів школи, а по-друге – професійно орієнтують найбільш обдарованих дітей, стимулюючи їх продовжувати музичну освіту. Концерт пройшов надзвичайно динамічно та яскраво.

По завершенні, директор Вінницької музичної школи № 2 Ліпський Леонід Іванович висловив слова великої вдячності за прекрасний концерт та отриману насолоду від музики, відмітив високий професійний рівень усіх колективів, побажав подальших творчих злетів. У відповідь директор Хмельницької дитячої школи мистецтв Бондаренко Тетяна Валентинівна запросила у гості творчі колективи Вінницької музичної школи № 2, подякувала за щиру, доброзичливу публіку, запропонувала і надалі проводити спільні творчі проекти, творчі зустрічі зі справжнім мистецтвом.
Тетяна Валентинівна побажала усім присутнім натхнення, музичного настрою в душі та оптимізму в такий нелегкий для нашої країни час. Адже «музика може змінити світ, бо це може змінити людей».

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s