“Згадайте, братія моя…”

Для звіту 2Ось і відсвяткували день народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського та  політичного діяча, генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. За традицією громада міста поклала квіти до пам’ятника великого українця, а кращі діячі мистецтва згадали його творчість та провели мистецьку програму «Згадайте, братія моя…» за циклом віршів «В казематі», яка відбулась в приміщенні Хмельницького міського будинку культури.

В цьому році ми відзначили 201-у річницю від дня народження Т.Г. Шевченка та 175-річницю першого видання «Кобзаря». Надзвичайно насиченою, змістовною та емоційною видалась програма, яку підготували: лауреат і дипломант міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів – Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під орудою художнього керівника та головного диригента –заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура; солісти хору Оксана Цмур, Анастасія Квасньовська, Ольга Остапчук, Олена Лапко та Катерина Самсонюк; актор Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького Олександр Топоринський та ведуча Марина Семенюк на чолі із режисером-постановником – заслуженим діячем мистецтв України Іваном Рожком.

У програмі прозвучали такі вірші українського генія, як «Згадайте, братія моя…», «Рано-вранці новобранці», «Ми вкупочці колись росли», «Косар», «Н. Костомарову», «В неволі тяжко», «Чи ми ще зійдемося знову». Надзвичайно проникливими стали хорові мініатюри на вірші Т.Г.Шевченка «Думи мої…» на музику Г.Борисюка, в обробці для хору Є.Козака, «Ох, не однаково мені» на музику М.Балеми, «Реве та стогне Дніпр широкий» в обробці для хору В.Косенка, «Садок вишневий» на музику Є.Станковича та «Заповіт» на музику К.Стеценка, який став заключним акордом у всій мистецькій програмі.

Надзвичайним підсиленням мистецької програми стали виставка книги «Кобзар» різних років видань з приватної колекції Олександра Гуцуляка, «Шляхами великої долі» – живопис з фондів музею історії міста Хмельницького, книжкова виставка «Незламне слово Кобзаря» з фондів Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи, які демонструвались у фойє будинку культури.

Все це допомогло відвідувачам згадати Шевченкове слово та ще раз переконатись у його геніальності та пророцтві.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s