До 71-ої річниці визволення міста Хмельницького від німецько-фашистських загарбників

DSCF9852 веб24 березня напередодні святкування 71-ої річниці визволення міста Хмельницького від німецько-фашистських загарбників у музеї Проскурівського підпілля відбувся урок пам’яті «Спасибі, солдате, за подвиг, якому нема і не буде ціни», приурочений цій визначній події. Крім того, почала діяти виставка живописних робіт Хмельницького обласного художнього музею, присвячена Великій Вітчизняній війні.

DSCF9860вебЗавідувач сектором музею Проскурівського підпілля Баранюк Віта Василівна зазначила, що у роки Великої Вітчизняної війни місто Хмельницький виконувало роль стратегічно важливого залізничного вузла та головного опорного пункту оборони противника. А тому визволення його мало важливе значення у боротьбі за перемогу над ворогом.

Саме про бойові дії в боротьбі за визволення рідного міста студентам першого курсу Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного інституту розповів ветеран Великої Вітчизняної війни, гвардії полковник Радянської армії, учасник битв за Варшаву та звільнення Берліну – Рязанцев Микола Тимофійович.

Із уст учасника бойових дій було почуто про перебіг Проскурівсько-Чернівецької операції, в результаті якої військами І Українського фронту було визволено місто Хмельницький, а також про інші події, які відбулися на території нашого міста у роки Великої Вітчизняної війни. Ветеран зауважив, що ще живі нині ветерани разом із загиблими відстояли право на життя не лише свого покоління, а й тих, хто мав прийти згодом – синів, онуків, правнуків.

DSCF9868веб

Крім того, прекрасним візуальним доповненням до розповіді учасника війни стала виставка живописних робіт на військову тематику, з якою детально ознайомила усіх присутніх старший науковий співробітник Хмельницького обласного художнього музею Шемчук Світлана Євгенівна. Це роботи Ф. Коновалюка «Перев’язують пораненого партизана», М. Андрійчука «Юний Корчагінець», В. Леся «А мати жде», Л. Бессараби «Проскурів звільнений».

На завершення заходу музичним вітанням гостей порадував народний ансамбль музики і пісні «Ретро» Хмельницького міського культурно-мистецького центру «Ветеран».

Усі присутні щиро дякували ветерану за подвиг та щиру розповідь, а пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання. Такі заходи – запорука того, що пам’ять про війну і велику Перемогу в ній житиме в серцях прийдешніх поколінь, як і вдячність переможцям за їх великий подвиг.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s