«ГРАФІЧНІ ФАНТАЗІЇ» кличуть у музей історії міста

DIGITAL CAMERAУ музеї історії міста Хмельницького відкрилась колективна художня виставка Олександра Лопатіна та його учнів під узагальнюючою назвою «Графічні фантазії».

Свої роботи на виставці разом зі своїм наставником представили 18 вихованців Олександра Лопатіна –хмельницького художника та викладача Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, серед яких Анна Павлюк, Ольга Мельник та Ольга Зубко, які охоче поділилися з присутніми секретами створення своїх робіт.

DSCF0324+А треба сказати, що техніка експонованих на виставці робіт настільки особлива, що абсолютно справедливо було б вважати її новаторською. Термін «мішана техніка» інколи візуально настільки заплутує – і не лише глядача, а й бувалого митця, – що використовувати тільки цей термін означало би неймовірне спрощення опису самої техніки. Аби досягти бажаного ефекту симбіозу художньої загадковості з графічною бікольоровою лаконічністю, Олександр Лопатін разом з групою своїх вихованців винайшов новаторський метод нанесення типографської фарби на папір за допомогою матеріалів з губчатою поверхнею. Ось так і побачили світ своєрідні чорно-білі естампи, народжені фантазією юних хмельницьких художників.

Олександр Анатолійович Лопатін, художник-живописець, народився 15 грудня 1983 р. у м. Кам’янець-Подільський. По закінченні навчання у   Кам’янець-Подільському училищі культури на факультеті «Образотворче мистецтво» з 2003 по 2007 рік майбутній художник здобував вищу художню освіту у Кам’янець-Подільському державному університеті на факультеті «Образотворче мистецтво». Але диплому цього вишу Олександрові виявилося замало, тому для самовдосконалення він обирає для себе ще кілька років навчання у Краківському педагогічному університеті ім. Комісії національної освіти (Польща), і також на факультеті «Образотворче мистецтво».

Отримавши фахову освіту не тільки на теренах України, але й у польському місті Краків, проявив себе не тільки як живописець, але і як майстер вітражного мистецтва та художник-реставратор. У 2002–2006 роках Олександр Лопатін оздоблював віконними вітражами Кам′янець-Подільський храм Пресвятої Трійці. У 2007–2009 роках художник працював реставратором у Краківських реставраційних майстернях (Польща). У 2010 р. Олександр Анатолійович стає членом Громадської організації «АРТ ПРОСТІР». Художник-живописець працює в різних графічних та живописних техніках, перевагу віддає письму акрилом та аквареллю. Полотна автора, виконані у різноманітних графічних та живописних техніках, зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Австрії.

DSCF0308+

На відкриття виставки завітали друзі і колеги Олександра Лопатіна, його численні вихованці, представники управління культури і туризму Хмельницької міської ради, поціновувачі мистецтва та гості вернісажу.

Головний спеціаліст управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Іванівна Прокопенко висловила вдячність колективу талановитих педагогів Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що є такі викладачі, які застосовують новітні методики у викладанні образотворчого мистецтва та вдало використовують новаторство при навчанні дітей, що виховує у них не лише художній смак, а й сприяє розвитку фантазії і розквіту творчих здібностей.

Марія Владиславівна Барабаш – заступник директора з навчально-виховної роботи ХДШО та ДПМ – висловила Олександрові Анатолійовичу подяку від усього колективу школи за значний внесок в творчу і виховальну роботу закладу та побажала нових творчих злетів.

Світлана Геннадіївна Боярчук – завідуюча відділенням образотворчого мистецтва ХДШО та ДПМ – радо привітала колегу з відкриттям цікавої і самобутньої виставки у співавторстві зі своїми учнями.

Надія Анатоліївна Борецька – завідуюча відділенням декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ – поділилася із присутніми своєю радістю працювати разом з Олександром Лопатіним, який є для неї не лише талановитим колегою, а й хорошим другом і добрим сусідом.

Зі словами подяки до свого наставника Олександра Лопатіна звернулася і його вихованка Ольга Мельник, робота якої також представлена на виставці і має назву «Хамелеон». Про свою роботу «Солодкий шматок рафінаду» детально розповіла Анна Павлюк, а ще гості вернісажу дізналися, як створювала свою роботу «Новий світ» Ольга Зубко.

DSCF0348+

Музей історії міста Хмельницького, що на вулиці Проскурівській, 30, запрошує всіх бажаючих відвідати виставку «Графічні фантазії» впродовж чотирьох наступних тижнів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s