Майстер-клас з писанкарства провели для вихованців шкіл естетичного виховання

2015-04-10-31Напередодні Великодня у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбулося Подільське свято “Веселкова писанка”. У заході взяло участь близько 100 дітей віком від 9 до 15 років, які взявши у руки писачок, створювали найколоритніші символи Великодня – писанки. Допомагали їм у цьому Надія Борецька, Валентина Доброва та інші педагоги шкіл естетичного виховання, які провели для дітей майстер-класи з писанкарства. Захід організували працівники управління культури і туризму міської ради та викладачі дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

2015-04-10-38Учасники подільського свята із захопленням долучилися до таїнства створення Великодньої писанки, виготовивши свій власний маленький шедевр. Під час заняття хлопчики й дівчатка не лише власноруч розмалювали писанки, дотримуючись вікових традицій їх створення, а й дізнались багато цікавих фактів з історії виникнення писанкарства. Про історію, особливості і традиції писанкарства на Поділлі розповів дітям доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, майстер народної творчості, відомий писанкар Валентин Ільїнський.

“Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Українську писанку шанують у всьому світі, про це свідчать створені у багатьох закордонних країнах пам’ятники цьому священному і світлому символу, в тому числі і в Коломиї. І якщо говорять, що без верби і калини нема України, то я б сказав, що без писанки також немає України”, – розповів учасникам свята Валентин Михайлович.2015-04-10-32

Маленькі писанкові дива, створені вправними руками дітей, вимагали не лише володіння старовинною технікою, вмінням передати сакральні праукраїнські кольори та візерунки, але й духовного піднесення, вивчення історії та магії давнього мистецтва. Витворені дітьми шедеври вражали своєю багатоманітністю і неповторністю. Дівчатка та хлопчики створювали писанки традиційним восковим розписом.

Окрім майстер-класу в мистецькій залі представлено роботи вихованців дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва й інших шкіл естетичного виховання, які чудово доповнили атмосферу свята.

Джерело: http://www.khmelnytsky.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s