До 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

До 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 7 травня о 10.30 в музеї історії міста Хмельницького за підтримки управління культури і туризму Хмельницької міської ради відкривається виставка «Stаlag 355». Вшановуючи світлу пам’ять жертв Другої світової війни, важливо донести до майбутніх поколінь жагу до життя і гіркоту втрат тих, хто перебував у нацистських концтаборах. Такою драматичною сторінкою повісті нашого краю, сповненою страшних подій є історія Раківського концтабору. Раківський концтабір смерті – центральний шталаг № 355, розміщувався у передмісті м. Хмельницького, в районі Раково на території колишніх військових казарм.

Одне з його відділень знаходилося біля залізничної станції с. Гречани (що нині входить до м. Хмельницького), інше – по вул. Кам’янецькій на території колишнього військкомату, де під табір було відведено одноповерховий цегляний будинок та збудовані полоненими бараки (сучасна територія філармонії, магазину «Оптика», КЕЧ). У таборі підтримувався суворий режим, харчування було дуже обмежене. Від виснаження та хвороб гинули тисячі полонених. Так, з грудня 1942 по лютий 1943 рр., під час епідемії висипного тифу померло до 5-ти тис. бійців рядового та сержантського складу. За спробу втечі полонених розстрілювали. У грудні 1943 р. всіх військовополонених Проскурівського табору відправили до Німеччини. Після визволення області від нацистських окупантів була проведена судово-медична експертиза по розслідуванню злочинів нацистських окупантів.

Експертизою встановлено, що на території Проскурівського табору у Раково поховано до 65 тис. осіб радянських військовополонених. Родичі загиблих лише через багато десятиліть після закінчення Другої світової війни отримали можливість віднайти у німецьких архівах документи, які засвідчують, що їх батько, син чи дід був в’язнем та загинув у «Шталазі-355».

Виставка містить загальну інформацію про центральний Шталаг-355 та його відділення на території міста, а також статистичні дані про військовополонених, що перебували або загинули у таборах смерті. У експозиції можна побачити фотографії території табору з охоронної вишки, пройнятися жахливими умовами утримання жертв у концтаборі, ознайомитись зі свідченнями колишнього військовополоненого Раківського табору особливого режиму «Stаlag 355» Ківеліша Є.О.

Запрошуємо всіх бажаючих вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні та оглянути виставку.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s