Дзвени, моя бандуро!

IMG_20150515_17054515 травня в Хмельницькій дитячій школі мистецтв з успіхом пройшов концерт зразкового ансамблю бандуристів «Намистечко» під керівництвом викладача, лауреата обласної премії ім. Т.Шевченка Марії Ковбасістої. Цьогоріч «Намистечко» підтверджував звання «зразковий». У складі комісії були провідні митці нашого міста: виконуючий обов’язки директора ОНМЦКіМ Анатолій Бєлєванцев, заслужений діяч України, провідний методист відділу народної творчості Хмельницького ОНМЦКіМ Микола Бідюк, завідувач відділом початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Людмила Тарнавська, завідувач відділом народних інструментів ХМУ ім. В.Заремби, відмінник народної освіти України, лауреат обласної премії ім. Т.Шевченка Микола Босенко.

Колектив був заснований у 1994 р. За роки свого існування ансамбль «Намистечко» має чимало творчих здобутків. Учасники колективу є неодноразовими переможцями у обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах і фестивалях. Колектив добре знаний в місті та області.

Репертуар ансамблю цікавий, різнобарвний та різножанровий. В концертній програмі були представлені обробки народних пісень, твори сучасних українських та зарубіжних композиторів. В глядацькій залі зібралося чимало поціновувачів бандурного мистецтва, усіх, кому небайдуже українське слово, українська культура, хто розуміє пісенну мову любові до рідного краю, природи, людини, цілого Всесвіту… В уявленні багатьох людей бандура була лише інструментом для виконання народної музики.

Сьогодні ми відкриваємо для себе нову сучасну бандуру. Вона еволюціонує. В цьому ми переконуємось, слухаючи «Блюз нічного причалу» Г.Матвієва у виконанні лауреата всеукраїнських та обласних конкурсів Христини Муравель (викладач Тетяна Галган). Керівник ансамблю Марія Ковбасіста – творча, працьовита та талановита людина. Має безліч цікавих ідей, задумок щодо репертуару та нових форм роботи колективу. Однією з таких форм є співпраця ансамблю бандуристів з ансамблем народних інструментів «Забава» (керівник Юрій Созонюк). У їх виконанні прозвучала «Фантазія на українські народні теми» К.М’яскова.

Атмосфера, яка панувала в глядацькій залі була сповнена щирості, відвертості та сердечності. Чимала заслуга в цьому ведучої концерту – кандидата мистецтвознавства, заступника директора з навчальної роботи Олени Дудар. Цікаво були представлені номери концерту та їх виконавці. Глядачі ознайомились з творчим шляхом колективу та дізнались багато цікавинок з історії розвитку бандурного мистецтва. Час концерту промайнув непомітно і хотілось ще насолоджуватись ніжним, сріблястим тембром бандури, яка полонила душі і серця всіх присутніх.

Самобутнє, оригінальне бандурне мистецтво знають і люблять не тільки в усіх куточках України, а й за її межами. Бажаємо ансамблю «Намистечко» музичного натхнення та нових творчих здобутків на мистецьких теренах.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s