V МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ФОТОКОНКУРС «ПЛАНЕТА ДІТЕЙ»

2G_Баштавенко_Инна_Лошадиная _любовь_Украина(1)Міжнародний жіночий фотоконкурс «Планета дітей» (ідея та координація — члена Національної спілки фотохудожників України Наталії Компанцевої АFІАР) проходить під патронатом Міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів» та Національної спілки фотохудожників України.

Основна мета цього конкурсу — привернути увагу широких кіл громадськості та уряду до проблем дитини з точки зору майбутнього людства, проблем духовності і збереження надбань цивілізації, краси, розуму, світлого і доброго в кожному, хто вранці зустрічає новий день.

1G_Тетяна_Барв_нська_Д_ти_Євромайдану_1_УкраїнаДитинство — найщасливіша пора в житті практично кожної людини, яка згадується потім впродовж усього життя. Це безтурботність, люблячі та любимі батьки, дідусі і бабусі, що оточують малюків теплом і турботою, друзі з дитячого садка і шкільні товариші, ігри, спортивні секції та різні гуртки, постійне пізнання життя. Це — сонце і море, літній і зимовий відпочинок, знайомство та дружба з тваринами, перше кохання і багато чого іншого, що ніколи в житті більше не повториться.

Але, на жаль, дитинство буває й іншим, де мало місця радощам і любові. Всім відомо, скільки проблем існує в цій галузі в усьому світі. Це й бездомні діти, які шукають притулку на вулиці, і безнадійно хворі діти, що потребують нашої допомоги і сподіваються на неї, це і кинуті в пологових будинках діти. Це і просто бідність та убогість, і непосильна праця, умови, в яких живуть діти в різних країнах світу. До таких проблем фотографи повинні привертати увагу, і глядачі виставки мають можливість переконатись, що учасники конкурсу зробили це делікатно й етично.

5P_Олена_Дашо_Хитрулька_УкраїнаУ 2014 році в конкурсі брали участь 70 авторів з 8 країн, які надіслали 636 фотографій. В експозицію журі відібрало 50 робіт від 36 авторів.

У цьому році наш фотосалон святкує свій перший ювілей — 5 років. Не дивлячись на світову економічну кризу і непросту ситуацію в Україні, жінки і в цьому році взяли участь у міжнародному конкурсі. З’явились нові країни-учасниці – Азербайджан і Грузія. Всього за 5 років існування в конкурсі взяли участь 23 країни.

Сподіваємось, що багато відвідувачів Міжнародної фотовиставки-конкурсу «ПЛАНЕТА ДІТЕЙ» хоча б на хвилинку згадають маленький епізод свого дитинства. А якщо це так, ми досягли мети — виставка потрібна людям, і, значить, буде жити. Організатор конкурсу (Київська організація НСФХУ) не випадково до участі в ньому запросив тільки жінок- фотографів. Адже покликання жінки, перш за все, — бути матір’ю, берегинею домашнього вогнища і продовжувати рід людський. І кому, як не жінці, розповідати про дітей, про їх радощі і смутки, щасливі хвилини в тяжкій праці у деяких країнах, про свята і біди, особливо у країнах, охоплених війнами. Всі без виключення фотографії пройняті любов’ю до дітей, ніжністю, співчуттям, вони всі правдиві і життєві, і в цьому, напевне, найбільша цінність цієї виставки.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s