ВСТАТИ, СУД ІДЕ!

афиша судСаме під такою назвою у 2015 році пройшов VI Всеукраїнський конкурс карикатур з прав людини, що відбувся за ініціативи Всеукраїнської Асоціації карикатуристів та Української Гельсінської спілки з прав людини та за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. За результатами конкурсу організовано пересувну виставку містами України, на відкриття якої саме і запрошує музей історії міста Хмельницького у середу, 3 червня о 17.00.

Наша недосконала судова система — це больова точка суспільства. В Україні 95% населення не довіряють судовій системі. Україна потребує її реформи, тобто докорінної перебудови судової системи, перегляду законодавства. Проблеми в судовій системі — одні з найболючіших точок соціального життя держави, хвороба його основ, порушення основних прав людини.

У конкурсі взяли участь лише українські карикатуристи. Усі конкурсні роботи дотичні проблем дотримання і реалізації прав людини в сучасному українському суспільстві та спрямовані на висвітлення проблем, що існують саме в Україні.

«Справедливий суд – судові процедури, що дозволяють встановити істину без упереджень, залякування або політичного тиску». Чи вірите ви, що у нас саме такий суд? Карикатуристи не вірять. Вони вважають, що якщо суд несправедливий, то це «ще не суд» або «вже не суд». Це схоже на бізнес. Суд зобов′язаний ухвалювати судове рішення, виходячи з права, а не доцільності, грошей або влади, інакше це теж не суд. Це життя «за поняттями». Якось повільно ми до цього звикли і розуміємо, що олігархічні клани тримають під контролем суд, що і призвело до повної деградації судової системи.

І саме це – на кінчику пера та пензля в українських карикатуристів, роботи яких представлені на виставці карикатур «Встати, суд іде!», на яку запрошує музей історії міста Хмельницького.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s