Київська виставка карикатур гостюватиме 2 тижня у музеї історії міста Хмельницького

DSCF5151Шанувальникам графічного гумору і сатири буде цікаво відвідати пересувну виставку карикатур «Встати, суд іде!», яка гостюватиме у музеї історії міста Хмельницького впродовж 2 тижнів.

Проблеми в судовій системі – одні з найболючіших для суспільства. Тому на висвітлення саме цієї проблематики був спрямований цьогорічний конкурс карикатур з прав людини. Карикатуристи продемонстрували саркастичне ставлення до судової системи, показали проблеми, які існують в сучасному суспільстві, та ставлення людей до них.

DSCF5175На конкурс «Встати, суд іде!» 45 авторів практично з усіх регіонів України надіслали 238 робіт. Основними критеріями відбору стали: відповідність тематиці конкурсу, якість виконання та обов’язкова складова – робота має викликати сміх. За такими параметрами журі обрало 70 кращих карикатур, які 3 червня, були представлені у музеї історії міста Хмельницького. Це вже четверте місто, в якому продемонстрували колекцію карикатур. Раніше з сатиричними роботами знайомилися у Києві, Полтаві та Чернігові.

За словами організатора конкурсу і голови Асоціації карикатуристів Костянтина Казанчєва, у виставці представлені карикатури, сповнені сарказму і сатири. «Цьогорічна тематика конкурсу є так званим продовженням минулорічної теми корупції. Вже є ідеї, яким темам може бути присвячений наступний конкурс карикатур. Думаю, це буде толерантність, – каже Костянтин Казанчев. – Висміюємо те, чого нам не вистачає. А тема толерантності є дуже актуальна та серйозна».

Конкурс карикатур «Встати, суд іде!» провела Асоціація карикатуристів разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Першу премію конкурсу здобув Віктор Голуб із міста Здолбунова Рівненської області. Друге місце посів Олексій Кустовський з міста Вишневе Київської області, а третю премію отримав Олександр Дубовський з Дніпропетровська.

Під час презентації виставки в музеї історії міста Хмельницького Голова Асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев вручив заохочувальні призи та спеціальні відзнаки Національної спілки журналістів України за участь у конкурсі 2015 року «Встати, суд іде!» Сергію Вельможку (м.Запоріжжя), Павлу Шуляку (м.Рівне) та Олександру Житнікову (м.Львів).

Костянтин Казанчев так говорить про карикатуру як про жанр художнього мистецтва: «Він настільки специфічний, що навчати на карикатуриста не беруться в жодній країні світу. Готувати таких фахівців якось намагались у Сорбонні, та швидко від цього відмовились. І це дуже просто пояснюється: за статистикою на півмільйона чоловік припадає один карикатурист». А сам пан Казанчев вважає, що карикатурист – це насамперед винахідник, адже ніде більше не можна показати вади суспільства настільки ж ємко і влучно, як у карикатурі. І, фактично, карикатура є своєрідною зброєю «п’ятої влади», тому члени Асоціації карикатуристів України завжди працюють в одній зв’язці з Національною спілкою журналістів України.

Відкрив презентацію виставки начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Альбін Тарчевський, який висловив вдячність організаторам виставки та вручив учасникам конкурсу літературно-художні видання Хмельницької міської ради.

DSCF5251

Директор музею історії міста Хмельницького Світлана Михайлова вручила Костянтину Казанчеву подяку про організацію і відкриття виставки карикатур за результатами VI Всеукраїнського конкурсу карикатур. А пан Казанчев від Національної спілки журналістів України подарував музею історії міста публіцистично-літературне видання редакції газети «День» «Сила м’якого знака», а управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради книгу Віталія Судді «Недоперемудрості».

Запрошуємо шанувальників графічного гумору і сатири відвідати пересувну виставку карикатур «Встати, суд іде!», яка гостюватиме у музеї історії міста Хмельницького впродовж 2 тижнів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s