Олімпійський день

DSCF68218 липня в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Островського проходив Олімпійський день присвячений 35 річниці олімпійській естафеті XXІІ Літніх Олімпійських ігор. Директор музею історії міста Хмельницького С. Михайлова прийняла участь у заході, що мав назву «В нашім серці завжди Олімпійський вогонь». Віктор Флентін (перший заступник голови Хмельницького обласного відділення Національного олімпійського комітету України) розповів про події, що проходили 8 липня 1980 р.

Дебют естафети олімпійського вогню Олімпіади відбувся 19 червня 1980 р. Дотримуючись традиції, головна жриця – грецька актриса Меріе Москаліу – з оливковим вінком на голові ловить лінзою промінь сонця, що в зеніті, та запалює вогонь. З її рук вогняний факел приймає перший спортсмен. Так розпочиналась олімпійська естафета 1980 р. Через 30 днів олімпійський вогонь запалав у головній чаші XXII Олімпійських ігор.

DSCF06871У 1980 році вогонь миру і дружби пройшов Хмельниччиною. Траса олімпійського вогню нашою областю простяглася більше, ніж на 190 км. Першим населеним пунктом колишнього СРСР, що зустрічав естафету (5 липня) було молдавське село Лєушани. 7 липня естафета перейшла кордон з Україною.

8 липня 1980 р. на кордоні з Чернівецькою областю подоляни з нетерпінням чекали урочистої хвилини, коли буковинці доставлять сюди олімпійський вогонь. На мосту, що зв’язує с.Жванець із с.Атаки Хотинського району, з’являється ескорт автомобілів, що супроводжує останнього факелоносця Чернівеччини. Він зупиняється і, тримаючи палаючий факел у витягнутій угору руці (вага факела – 900 грамів), направляється до символічної чаші олімпійського вогню.

DSCF06834Одночасно назустріч прямує факелоносець першого етапу нашого району – майстер спорту з легкої атлетики Микола Хоружий. Того ж дня вогонь у чаші на Хмельницькому стадіоні «Поділля» запалила Ганна Криніна. Зі стадіону другого дня естафету поніс Віктор Балашов. На межі з Вінницькою областю естафету вінничанам передав Микола Саварчук. Під час тієї «вогневої події» мав місце унікальний випадок, коли в ній брали участь відразу троє рідних братів. Так, 8 липня вогонь у напрямку Хмельницького проніс старший – Володимир Ковтонюк, а наступного дня – два брати-близнюки: Олександр та Михайло. Безпосередніми учасниками естафети вогню стали сотні подолян з усіх районів – спортсмени, робітники, службовці, студенти, учні, військові. Лише у Хмельницькому було задіяно в цій естафеті 332 бігуни на 14 етапах, коли факелоносці рухалися вулицями через живий коридор хмельничан у супроводі почесного ескорту (по 22 спортсмени).

06Віктор Флентін презентував відеофільм «Олімпіада-80», в якому висвітлені події олімпійської естафети у Хмельницькому та передав відеозапис у фонди музею історії міста Хмельницького. А також представив запрошення 1980 р. на театралізоване свято на стадіоні нашого міста, яке готував Хмельницький міський відділ культури.

01На заході були присутні колишні факелоносці та представники почесного ескорту, що приймали естафету олімпійського вогню XXІІ Олімпіади: М. Хоружий В. Барбалюк, О. Ковтонюк, Г. Криніна, які поділились спогадами про багаточисельні тренування, які були необхідні, щоб гідно зустріти та запалити олімпійський вогонь в нашому місті 8 липня 1980 р. Були присутні і факелоносці з м. Хмельницького, що зустрічали олімпійський вогонь 2004 р. у Києві (XXVIII Олімпіада в Афінах). На згадку про захід всі учасники отримали футболки та значки.

DSCF06916

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s