«Нагороди переможців»

DSC_01447З нагоди відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни у музеї Проскурівського підпілля відбулося відкриття міні-експозиції «Нагороди переможців», у якій представлено численні бойові нагороди учасників Другої світової війни.

Друга світова війна принесла чимало лиха та втрат багатьом країнам, близько                 50-55 млн. людей загинуло за час війни, з них 27 млн. – на полі бою. Ті ж, хто залишився живий, носять на грудях ордени та медалі як символ відваги та мужності, пам’яті і вдячності майбутніх поколінь за перемогу над ворогом.

DSC_01460Понад 7 млн. людей у роки Другої світової війни було нагороджено орденами та медалями за заслуги перед Батьківщиною. У міні-експозиції музею можна побачити такі нагороди, як медaль «За бойові заслуги», «Учасник бойових дій», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», медаль «Георгій Жуков», численні ювілейні медалі та інші нагороди.

«На жаль, сьогодні мало хто знає, що означає та чи інша медаль або орден, які носять ветерани війни», – зазначив запрошений гість заходу голова Хмельницької міської організації ради ветеранів України, учасник бойових дій, полковник запасу Гаптульмунір Садиков. Він же розповів учням 11-го класу Хмельницької загальноосвітньої школи № 14, які були присутні на відкритті експозиції, про історію нагород Другої світової війни. За словами ветерана, кожна із нагород – факт визнання подвигів і бойових заслуг учасників боїв – від рядового до офіцера.

DSC_0001464Музей Проскурівського підпілля гостинно запрошує усіх бажаючих ознайомитися із міні-експозицією та пригадати назви та історію нагород Другої світової війни.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s