ПІДСУМКОВА ВИСТАВКА ПЕРШОГО ВІДКРИТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ ПІКТОРІАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ, 2015

ф_1 _Григоренко_Лагуна_2015_А
ф_1 _Григоренко_Лагуна_2015_А

З нагоди 5-річчя Хмельницького музею-студії фотомистецтва запрошуємо Вас 18 вересня о 16:00 на відкриття підсумкової виставки Першого відкритого всеукраїнського конкурсу пікторіальної фотографії.

Пікторіальна фотографія (від англ. pictorial – «мальовничий чи картинний») має давню і славну історію, початком якої прийнято вважати 1869 рік, коли відомий британський фотограф Генрі Піч Робінсон, «хрещений батько» цього напряму, видав книгу з фотографічної практики та естетики фотомистецтва «Художній ефект у фотографії» («Pictorial Effect in Photography»). Ця книга стала настільною для фотографів усього світу.

ф_6_Сыровая_КиевскиеЗарисовки_2015_А
ф_6_Сыровая_КиевскиеЗарисовки_2015_А

Але, на жаль, упродовж останніх  років пікторіальна фотографія була забута. Так історично склалося, що вона поступилася місцем іншим напрямам у фотомистецтві. Проте сьогодні цікавість до пікторіалізму з’явилася знов. Нерізкість, розмитість форм, ухиляння від реальності  зачаровують розум і серця людей, і фотографи все частіше у своїй творчості використовують його прийоми і стилістику… Така фотографія здатна створити образ, захопити, примусити  замислитися. Тому вона цікава і автору, і глядачу. А отже, є діалог, без якого жодне з мистецтв існувати не може.

Зараз точаться суперечки, що таке сучасна пікторіальна фотографія. Можна почути багато думок з цього приводу. Але важливо одне: пікторіальна фотографія має розвиватися. Адже мистецтво, що припиняє розвиток, вмирає. Тому необхідно дати цьому напряму новий подих. Саме на це й був спрямований «ПЕРШИЙ ВІДКРИТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС ПІКТОРІАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ, 2015», який з успіхом довів: сучасній пікторіальній фотографії  бути!

ф_9_Мысливець_Миражное Лето1_2015_А
ф_9_Мысливець_Миражное Лето1_2015_А
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s