Урок мужності «Стежками партизанської слави» у музеї Проскурівського підпілля

DSCF07720З нагоди відзначення Дня партизанської слави у музеї Проскурівського підпілля відбувся урок мужності «Стежками партизанської слави», приурочений цій визначній події.

Вже з перших днів німецької окупації український народ почав жорстоку боротьбу за визволення країни. Історичні факти свідчать про існування на території Хмельницької області великих партизанських з’єднань, які формувались переважно із місцевого населення, підпільних груп, переховувались від німців у важкодоступній місцевості, звідки вели запеклу озброєну боротьбу із ворогом, завдаючи йому значної шкоди. Невід’ємною складовою цього руху була діяльність Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації, учасники якої з дня у день протягом всього періоду нацистської окупації самовідданою боротьбою нищили тили, матеріальні та людські ресурси ворога.

DSCF07702Важливо, що в партизанські загони нерідко входили не лише чоловіки, а й жінки та діти. Такими були матері присутніх гостей заходу – дочок проскурівських підпільниць Фелікси Мазур і Ганни Хотовицької – Олена Мазур та Ніна Тарасюк. Спогадами своїх матерів про випробування, які довелось їм пережити у період Другої світової війни, з учнями 10-го класу

Навчально-виховного об’єднання № 5 ім. С. Єфремова і поділилися запрошені гості. До прикладу, матері Ніни Тарасюк в час німецької окупації було всього десять років, а вона вже, незважаючи на малий вік, була зв’язковою, за вказівками підпільників власноруч переносила на собі вибухівку, за допомогою якої пізніше не один німецький ешелон пішов під укіс.

Зустріч проходила в теплій атмосфері, учні не просто слухали розповіді гостей про діяльність партизан, а й у кінці виступів активно задавали питання, які їх цікавили.

DSCF07703На завершення заходу музичним вітанням гостей порадував народний ансамбль музики і пісні «Ретро» Хмельницького міського культурно-мистецького центру «Ветеран».

DSCF07714

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s